12. prosince 2016

S Bábinkou v Německu


Zdravím všechny čtenáře a přidávám další skvělý zážitek ze soboty. Byla jsem s babičkou v Altenbergu nedaleko hranic. Babička sice plánovala dvoudenní zájezd do Polska, ale to nakonec padlo, protože byla moje prababička v nemocnici a nevědělo se, co jak bude. Nakonec jsme zamířily do Altenbergu a Gery.

Ještě v pátek jsem byla do osmi v práci, a pak se vydala k babičkám na nocleh, abych nemusela hodně brzy vstávat, jelikož autobus vyjížděl z Dejvic, kde babičky bydlí a kdybych spala doma na Pankráci, musela bych minimálně o 30 minut dřív vstávat, a také o takových 30 minut déle jet do Dejvic. Takže tohle byl nejlepší nápad, jak se docela vyspat (vstávaly jsme v 5 ráno)  a necestovat přes půlku Prahy.

U babiček (babička bydlí s prababičkou) mě už čekal teplý čaj a nějaká ta sváča, kterou jsem si nechala na druhý den, na ten velký výlet. Hodinku jsem si povídala o různých novinkách, které prababička zapomněla a za nedlouho jsem si šla do pokoje číst, protože čím je prababička starší, tím víc komanduje.

Zrovna jsem v práci rozečetla knížku první konec, tak jsem měla nutkání v tom pokračovat. No znáte to, když něco rozečtete a je to napínavý.

V 5:30 nastal pro mě budík, vypila jsem trošku čaje a letěly jsme na Dejvickou k autobusové zastávce, kde jsem vlastně zjistila, že zájezd je pro seniory. Babička se bála, že když mi to řekne, nikam nepojedu. 😃 A můžu vám říct, že těch seniorů ale bylo. Skoro plný autobus, ale co no.

Okolo desáté jsme zastavili v Altenbergu, kde jsme měly prohlídku po městě a po nějaké době rozchod do 13:15. Paní průvodkyně, milá seniorka nás pěkně provedla po okolí, ukázala nám staré kostely a radnice, které byli zavřené a jako poslední krásný zámek s obrovskou zahradou. Dost jsem si výlet užívala, i když na památky moc nejsem, akorát jsem se celou cestu snažila rozepnout zaseknutý zip u bundy, takže si 3/4 z výkladu nepamatuji. Určitě byl dost záživný. Haha


Po úžasné prohlídce nastal ještě úžasnější rozchod. S babičkou jsme si konečně zašly na záchod, pak na horký čaj s rumíkem, podívaly jsme se do Mullera, kde jsme koupily nějaké mňamky, já pro rodinu a babička oříšky na dort pro babičku a pro sebe marcipán. Miluje marcipán.
 Celý rozchod jsme zakončily v hezké kavárničce na dobrém ovocném čaji a vyčkávaly na 13:15.
Následovala zase 3/4 hodinová jízda do Gery, také kouzelného městečka, ale neoslovilo mě tak, jako Altenberg, tam jsem objevila více toho kouzla, i když v Geře byly trhy tak 50x větší. Opět nás čekal výklad různých míst, a poté rozchod, který byl naprosto dokonalý. S babičkou jsme si v klidu prošly všechny trhy, podívaly jsme se, kde jsou nejlepší klobásy a svařák, zastavily jsme se v obchodě, kde jsem si koupila Deník a lahvičky na Vaječný koňak, který jsem v neděli tvořila.

Měly jsme takové štěstí, že v Geře zrovna probíhala výstava nejslavnějších pohádek bratřích Grimmů. Naprosto skvělá a moc se mi to líbilo.Před odjezdem nás čekalo krásné rozloučení se sluníčkem a Německem a to ve formě červánků, což udělalo třešničku na dortu našeho sobotního, a mého posledního výletu

Jinak v neděli jsme dělala vaječný koňak, jak už jsem psala,balila dárky a dodělávala s mamkou cukroví. 
 A co vy? jak jste na tom? 

Mějte se krásně a brzy se zase ozvu 💜