6. prosince 2016

Vánoční Výlet do Drážďan


Sice článek přidávám později, ale stále mám v sobě ukryté emoce, které jsem měla v Drážďanech.

Náš den začal v sedm hodin, kdy jsme s mamkou vstávaly a připravovaly se na cestu k autobusu. Mamka dodělávala svoje cukroví a já mezitím udělala tousty a teplý čaj do termosky, abychom se zahřály, protože byla šílená zima.

Cestou jsme vyzvedly moji nejlepší kamarádku Aničku, která jela s námi a pokračovaly jsme směr Hlavní nádraží, kde na nás u autobusu čekala ještě babička Říčanská. Takže to byla taková dámská jízda s velkým D.

V autobuse bylo krásně teplíčko, měly jsme i na sedadlech malou obrazovku s filmy a seriály a sluníčko nám zpříjemňovalo cestu do Drážďan.

Po cestě jsme zastavovali jen jednou a to na záchodo-přestávku , a aby jsme naložily zbylé lidi.
To byste ani neuvěřili, že v ten den jelo 7 autobusů jen od agentury, se kterou jsme jely.
Díky sedmi autobusům jsme čekaly takovou frontu na toaletách, že bychom zešedivěly, než bychom se dostaly na řadu, tak jsme s babičkou rychle utekly na pánskou toaletu, a pak rychle zase do autobusu, který se zase za chvíli rozjel a my jsme do hodinky byly v Drážďanech na nádraží.

Můžu vám říct, že tam bylo lidu, jako kdyby se někde rozdávalo něco zadarmo. Na každém rohu někdo a něco, ale možná to bylo díky nějaké slavnosti štoly.
 Na náměstí byl krásný stromeček a ruské kolo, vánoční trhy a šíleně dobrá klobása.

Babička si dala jednu cigaretu, a pak hurá do Primarku.
Myslely jsme si, že když není na náměstí tolik lidí, tak ani v Primarku nebude, jenže tam už to jelo v plném proudu. Milióny lidí, fronty jako blázen, ale kufr měli. Jupííí.

Všechny jsme nakoupily, co jsme chtěly a potřebovaly, a hlavně jsme splnily náš plán...Nakoupily jsme vánoční dárky, takže už žádný stres ohledně dárků. 😊

Primark splněn, následoval Starbucks a kafíčko. Babička vytáhla vánočku, mamka rajčátka a tousty, tak jsme si udělaly "piknik" a poklábosily o životě a srandovaly.


Tady máte pro představu naše nákupy, tedy bez kufru. Ten jsem koupila později.


Tady je fešák 😊💜

Později jsme se šly ještě cournout dovnitř, abychom byly v teple a před odjezdem jsme zašly koupit klobásky a podívat se na stromeček, který je fakt krásný. 


A k závěru: přemluvila jsem všechny děvčata, aby se se mnou vyfotila a udělala mi hezkou vzpomínku na celý výlet. Nemám ji nikde zveřejňovat, ale nakonec povolily a dovolily mi ji dát sem. Takže tady je naše Drážďanská fotka ☺


úplně na konec bych se ráda pochlubila krásnou kytičkou od maminky k svátku


Mějte se krásně 

PS: brzy vyjde nový článek na mém Au Pair blogu